Happekoorimine – miks valida?

Kuiv, punetav ja nädalaid kestendav nahk peale happekoorimist…ma usun, et väga paljudele kangastub selline pilt, kui juttu tuleb happekoorimistest. Nii oli ka minuga.

Aasta tagasi kutsuti mind Prantsuse sarja Purles happekoorimiste koolitus-seminarile. Koolituse teoreetiline osa oli väga huvitav ja põhjalik, edasi tuli praktiline osa kus igale osalejale tehti happekoorimine.

Mul oli samal õhtul pidulik üritus tulemas ja olles endiselt skeptiline happekoorimise tagajärgede osas, otsustasin loobuda. Koolitaja kuuldes minu põhjendust, vastas: ” Super! Sel juhul teeme kindlasti, ole valmis särama ja komplimente vastu võtma!”, ja järgmisel hetkel olin juba pikali ja hooldus algas.

Happereaktsioon (kuumuse tunne) nahale oli päris ehmatav, aga protseduur oli kokkuvõttes väga mõnus ning tooted meeldiva lõhnaga. Peale hooldust oli nahk puhas, pehme ja klaar ning koolitaja andis lubaduse, et see jääbki nii – ei mingit punetust ega kestendavat nahka oodata ei ole.

Hiljem peol olles tuli üks tuttav minult küsima: “Noh, käisid ka lõpuks täitesüste tegemas? Näed nii hea välja!” Tänasin mõttes koolituse korraldajaid ja otsustasin, et just see hooldus on see millega ma saan oma kliente aidata!

Järgnevatel päevadel jätkasin enda tavalisi näohoolduse rutiine, hommikul ja õhtul korralik puhastus, näovesi ja niisutav kreem. Näonahk ei hakanud punetama ega kestendama vaid naha toon muutus päev päevalt ühtlasemaks ja jumekamaks. Mul endal on punaka alatooniga näonahk ja olin harjunud seda peitma korraliku jumestuskreemi kihi alla. Praegu piisab täiesti sellest, et kasutan hommikul kergelt mineraalpuudrit ja põsepuna.

Klientide happekoorimise tagasiside:

“Naha toon on palju ühtlasem ja nahk on terve jumega, nagu oleks uue jumestuskreemi ostnud!” – Angela

“Istusin peale hooldust 10 minutit autos ja tegin selfisid, isegi filtreid polnud fotodele vaja panna:)” – Kedi

“Minu näonahk pole kunagi nii terve välja näinud. Aitäh!” – Andra

Purles happed kuuluvad superpindmiste ja pindmiste hapete kategooriasse ehk nendega saab koorimisi teha aastaringselt ja need happed on ideaalsed ka lihtsalt efekthoolduseks, et anda näole kohene sära ja hea jume.

Olen nüüdseks klientidele happekoorimisi teinud aasta jagu ja saavutanud väga häid tulemusi akne, pigmendilaikude ja kuperoosa ravis. Happekoorimise juures meeldib mulle antud valdkonna mitmekesisus – ma saan valida nii mitmete erinevate hapete vahel + neid omavahel kombineerida, et tagada parim tulemus. Happekoorimine on lihtne ja kindel ning alati on hea tulemus!

Enda klientidele soovitan happekoorimist väga sageli, isegi kui huviks on täitesüst või microneedling kollageenteraapia– alati on hea nahk eelnevalt ette valmistada.

Regulaarne happekoorimine aitab hoida nahka elastsena ja kaitseb meid naha enneaegse vananemise eest, vähendab põletikku ja pinnakuivust.

FUN FACT: Juba Vana-Egiptuse naised väärtustasid hapete häid omadusi – kääritatud viinamarjade maske kasutati näol ja piimavanne kehal.

By kosmeetik Ester