Nahk tahab iga päev õrna hoolt, samuti vajab seda sinu kõige delikaatsem kehapiirkond. Enamik naisi on kokku puutunud intiimpiirkonna probleemidega ning tihti nad ei teagi, mida ja millal nad valesti tegid. Tõsi, valesti ja puudulikult hooldatud intiimpiirkond pole mitte ainult ebameeldiv, vaid võib põhjustada ka tõsiseid terviseprobleeme.

Tahaksingi tuletada meelde, millist õrna ja hella hooldust naise intiimpiirkond vajab.

Sissekasvanud karvu on kodustes tingimustes raske eemaldada, aga kosmeetik saab seda teha steriilse nõela abil.

Sage raseerimine, vahatamine ja epileerimine nõrgestab naha kaitsekihti. Karvad kasvavad sisse, kui neid eemaldamisel murtakse ära allpool ümbriteva naha pinda ja nad jäävad kasvamisel naha pinna alla. Selle tulemusena võivad tekkida valulikud, punetavad või tumedamad inetud kühmukesed nn. “punnid”. Põletikus koht muutub tumedamaks ja nahale jäävad tumedad laigud, mis püsivad seal pikalt, jättes maha tumedama laigu ja armi. Kahjuks see “punn” ei kao enne, kui sissekasvanud karv on eemaldatud.

Ära koori nahka rohkem kui kord nädalas ja kasuta igapäevaselt kvaliteetset looduslikku kreemi, mis niisutab nahka, et karval oleks kergem sellest “läbi murda”.

Liiga sage naha koorimine, jah, see on kahe teraga mõõk. Ühelt poolt aitab see sissekasvanud karvade vastu võidelda, kuid selle mehhaaniline mõju nahale paneb naha uuesti uut sarvkihti kasvatama ja muudab naha veelgi raskemaks ja paksemaks.

Jälgi intiimpesuks kasutatavate vahendite pH-taset.

Valed tooted igapäevases intiimhügieenis ehk ära kasuta intiimpiirkonnas tavalist dušigeeli ega seepi. Asi pole pesuvahendi näilises pehmuses, vaid erinevas happelises tasakaalus. Tavaseepide ja -geelide pH-tase on üle 7, see on juba nii kõrge, et mõjutab intiimpiirkonna happelist tasakaalu ja seeläbi põhjustab ärritust.

Intiimpiirkonna limaskestadel on teistmoodi mikrofloora ja happelisuse tase kui tavalisel nahal ja selle piirkonna hoolduseks mõeldud spetsiaalsete toodete pH on 3,5–5. See on kõige optimaalsem happelisuse tase intiimpiirkonna hoolduseks ning soodustab heade bakterite elutegevust.

Kui pH tasakaal saab rikutud, siis võib juhtuda, et hea bakterikooslus hävineb ja asendab nii-öelda halbade, limaskestale mittesobilike bakterikolooniatega, mis võivad põhjustada mitmeid terviseprobleeme.

Pese oma intiimpiirkonda välispidiselt vähemalt üks kord päevas ning alati enne ja pärast vahekorda. Kuna tupp on isepuhastuv, siis kunagi ei tohiks tuppe seestpoolt pesta, kui günekoloog ei ole leidnud selleks meditsiinilist näidustust.

Ära kasuta intiimpiirkonna pesemisel pesukäsna, usu mind, sinu intiimpiirkond on kõige õnnelikum, kui kasutad intiimpesugeeli peale kandmiseks oma puhast kätt.

Ärge unustage, et hügieen on võrdselt oluline mõlema partneri puhul.

Võimalusel ära seksi mentruatsiooni ajal, või kui tõesti muudmoodi ei saa, siis kasuta kondoomi. Menstruatsiooni ajal on keha vastuvõtlikum infektsioonidele, mistõttu tasuks “päevade” ajal vallatlemisega eriti ettevaatlik olla.

Vaheta tampoone iga 2-3 tunni ja hügieenisidemeid 4 tunni tagant. Pea meeles, et pärast soovituslikku kasutusaega on nende töö juba tehtud ja edaspidi toovad nad kasu asemel hoopis kahju. Pesukaitsmete kasutamine tervetel naistel pole igapäevaselt üldse vajalik.

Allergiate vältimiseks eelista kindlasti lõhnastamata tooteid.

Kanna puuvillast aluspesu või ära kanna üldse aluspesu. Kurb, aga tõsi, stringe kandes riskid sellega, et nöörike pepu vahel juhib bakterid pärakust otse tuppe ja seda sa ju ometi ei taha.

Parim on puuvillane materjal kuna see hingab ja tõmbab samal ajal niiskust enda sisse.

Süües elusate ja kasulike piimhappebakteritega jogurtit, teed sa palju head ka oma “sellele” piirkonnale. Nii aitad eemale hoida kõiksugu seenhaigusi.