20-ndates naha hooldamine tähendab seda, et tulevikus oleks vähem terviseriske ja nahaprobleeme. Eakohane tervislik nahahooldus peaks hõlmama KINDLASTI naha puhastamist kaks korda päevas, hommikust ja öist naha niisutamist ning SPF päikesekaitsevahendite kasutamist. Ära unusta silmi! Parim silmakreem peaks sisaldama ka laia spektriga UVA ja UVB kaitset.

1. Õhtune ilurutiin – lähen magama ALATI puhta nahaga
Termin “ilu-uni” on oma nime väärt. Magades meie organism taastub ning toimub rakkude uuenemine. Mustus naha peal – päevane meik, keskkonnasaaste ja SPF ei kõla just kõige parema toiduna, eks?
Puhasta nägu, kael ja dekoltee kasutades õrna ja naha ph-taset hoidvat puhastuspiima, mitte kuivatavaid seepi sisaldavaid geele. Kanna puhastuspiim nahale ringjate liigutustega, et stimuleerida vereringet.

2. Eelista ensüümkoorijaid
Iga päev irdub nahalt 50 miljonit naharakku, mistõttu on koorimine vajalik. Kasuta 1-2 korda nädalas kergeid AHA hapetega koorijaid või ensüümkoorijaid, need puhastavad nahapoorid sügavuti ja ei kahjusta nahka. Mehaanilise (teradega) koorijaga võid tekitada nahale mikrohaavu, millest edasi võib areneda põletik ja akne.

3. Toonik
Toonik on üks kiiremaid ilunippe üldse. Kasutades toonikut pärast näopesu tasakaalustad naha ph taset. Tasakaalus ph-ga nahal imenduvad seerumid ja kreemid tõhusamalt.

4. Naha niisutamine
Kõige tähtsam naha jaoks on niiskus ja pidev naha niisutamine ehk “time-release system”. Soovitan kasutada hüaluroonhapet või niatsiinamiidi (nahka rahustav ja punnikesi kontrolli all hoidev vitamiin) sisaldavaid kreeme.

5. Silmaümbrusekreem
Silmaümbruse nahk on õhuke 0,33 – 0,36 mm. Silmaümbruse naha hooldusega alustatakse u. 20 aastaselt või ka varem ehk kui alustatakse silmade meikimist tuleb hakata ka silmaümbruseid hooldama. Eriti kuivatavad on puudritaolised lauvärvid, sest need toimivad kuivatuspaberi taoliselt.

6. Kasuta päikesekaitset
Üks parimaid asju, mida saad oma nahale teha, on päikesekaitsetoodete (alates SPF 30) kasutamine alati, kui sa oled väljas ja kindlasti ka talvisel ajal, kui varjatud UV-kiirgus võib nahka kahjustada. Linnapiirkonnas soovitan valida päikesekaitsetooted, mis kaitsevad ka infrapuna- ja keskkonnasaasteainete eest, tagamaks nahale põhjaliku kaitse.

7. Kanna päikeseprille
Esimesed vananemise märgid, mida näed, on tavaliselt silmade ümber, kus nahk on õhem ja delikaatsem. Päikeseprillid on rohkem kui lihtsalt aksessuaar sinu riietuse juurde, nad kaitsevad mitte ainult silmi, vaid ka silmaümbruse nahka.

8. Käi regulaarselt näohooldustes
Kosmeetikute soovitus on, et noored hakkaksid juba umbes 13 aasta vanuselt näohooldustes käima. Regulaarne külastus iga 2-3 kuu järel hoiab naha tervena ja ennetab tekkida võivaid probleeme.

9. Stressi vähendamine
Stress suurendab kortisooli, see on hormoon, mis on vastutav akne tekke eest. Võta enda jaoks aega – hingamine, mediteerimine, lugemine, naermine, hea uni, mõõdukas treenimine ja positiivne ellusuhtumine vähendavad stressi.

10. Joo vett
Kõik teavad, et organismile on vesi väga vajalik ja iga päev tuleb juua piisav kogus vett – kuni 2 liitrit.
AGA, tähtis on ka aeg, millal peaks kindlasti vett jooma:
– Joo klaas vett kohe pärast ärkamist – see aitab juba hommikul käivitada siseorganid ja soolestiku.
– Klaas vett on soovitav juua pool tundi enne sööki. See võimaldab kiirendada ainevahetust ja parandada kõigi seedeorganite tööd.
– Klaas vett on soovitav juua vahetult enne magamaminekut – see aitab sügavamalt magada, vähendab koormust südamele ja aitab ära hoida uneaegseid südameatakke ning ära hoida magamise ajal ette tulevaid jalakrampe.