Esimeste kevademärkide ilmudes on paras aeg teha algust parafango kehahooldusega, mis aitab parandada ainevahetust ja vabaneda talvega naha alla kogunenud tselluliidist ning keha ümbermõõte vähenda.

Mis on parafango?

Parafango pole midagi keerulist ega keemilist, see salapärase nimega aine koosneb põhiliselt parafiinist ja meremudast, mõlemad on organismile kasuliku mõjuga ained.
Meremuda on ainevahetust ja verevarustust parandava toimega. Selles leidub rikkalikult mineraale, mis sügavpuhastavad ja pehmendavad nahka. Parafiin on hea soojusjuht, mis seob muda ja aitab nahale tekitada minisaunaefekti.

Parafango mõju.

Parafangoteraapia sobib neile, kes tahavad vabaneda tselluliidist, on hädas kuiva ja lõtvunud nahaga, tunnevad stressi ja üleväsimust, neid vaevavad rasked väsinud jalad, lihase- ja liigesevalud. Kasuks tuleb ka rasedus- ja venitusarmide puhul ning liposuktsiooni järel.

Mida parafango hoolitsus sisaldab?

  • Protseduur algab naha koorimisega, et kasulike ainete toime oleks mõjusam.
  • Seejärel kantakse murepiirkondadesse Anesi seerumid.

Seerumid sisaldavad aminofulliini, karnitiini, alfahüdroksiid-happeid, merevetikaekstrakte, ginko bilobat jt. rasvarakkude ja vedelikuainevahetust stimuleerivaid aineid ning kasutus sõltub kliendi eesmärgist ja vajadustest. Mõni soovib leevendust lihaspingetele ja liigesevalule, mõni parandada lümfide tööd ja vereringet, mõni vabaneda tselluliidist või trimmida nahka. Milline kehapiirkond hooldust vajab, on äratuntav.

  • Minisaunaefekt paneb seerumi toimima.

Et seerumi imendumist ja mõju tõhustada, pintseldatakse nahale soe parafangokiht. Parafiini ja muda segu peab murepiirkondi katma terves tükis, õhk ei tohi ligi pääseda, ja nii tekib nahale minisaunaefekt.

  • Toimeaeg.

Parafangokiht rullitakse omakorda üle kilega, et soojust hoida. Pintseldatud ja sissemässitud klient saab soojade tekkide sees mõnuleda 30 minutit. See on piisav aeg, et seerum saaks imenduda ja jääkaineid saunaefekti abil väljutada.

  • Seejärel eemaldatakse kile ja nahale kantakse spetsiaalne kreem olenevalt kliendi probleemist, mis jätkavad nahas seerumite alustatud tööd.

Kohe peale hooldust tundub nahk pehmem ja siledam ning klient tunneb end mõnusalt ja lõõgastunult.

Kui sageli hooldust teha?

Ühest korrast jagub, et parandada naha elastsust ja saada hea enesetunne.

Kuna järjepidevus viib soovitud tulemusteni, siis tavaliselt soovitame kliendil teha kuus või seitse protseduuri järjest kindla kuurina. See tähendab, et parafangos tuleks käia vähemalt kaks korda nädalas. Tulemustest on siis näha, kas jätkata samas tempos või veidi rahulikumalt.

Nagu enamikul kehahoolduskuuridel, peaks ka parafango tulemused kõige paremini ilmnema 10-12 korra järel.

Kodune hooldus.

Tõhusamate tulemuste saamiseks on vaja ka kodus pingutada – salongist saab kaasa kreemi vastavalt probleemile, kasuks tuleb naha murepiirkondade kuivharjamine, korrapärane vee joomine, tervislik ja kehatüübile vastav toitumine.
Vastasel juhul inimene võib hoolduses käima jäädagi, kui ta ise kaasa ei aita.

Vastunäidustused.

Vastunäidustatud on parafango kehahooldus neile, kel on kasvajad, tromboos, veenipõletik, raske südame-, kopsu- või neeruhaigus, kalduvus verejooksudele, naha tundlikkuse häired, allergia, värsked armid, haavad või nahapõletikud.
Kui on kahtlusi, on alati targem arstilt nõu küsida.