Sugaring on taasavastatud väga vana depilatsiooni meetod, mis oli tuntud juba Kleopatra aegadest. Teadlikkus sugaringist on kasvanud aasta aastalt, kuna sugaringi propageeritakse kogu maailmas üha enam, kui looduslikku ja kõige nahasõbralikumat meetodit karvaeemalduses ja nii on see ka Eestis.

2018 aastal oli sugaring maailma juhtivate ilu-ja terviseajakirjade andmetel kõige populaarsemate hoolduste TOP 3 hulgas.

Miks on sugaring endiselt jäänud vahatamise varju, on ehk see, et sugaring on tehnilisem kui vahaga depilatsiooni teostamine, ja nõuab iluteenindajalt pikemat harjutamist, et suhkrupastaga nii öelda sõbraks saada. Teisisõnu on vahaga depileerimine tehnika mõttes lihtsam kosmeetikule, samas sugaring on kordades meeldivam protseduur kliendile. Ja meil on hea meel tõdeda, et kliendid kes on korra proovinud sugaringi, pole enam vahatamise juurde tagasi pöördunud.

Miks üldse karvaeemaldus?

Varem oldi arvamusel, et karvad intiimpiirkonnas aitavad ära hoida bakterite levikut ja karvade eemaldamine suurendab terviseriske. Tänapäeval ollakse siiski vastupidisel arvamusel, et pigem on bakteritele häbemekarvad väga soodsaks keskkonnaks paljunemiseks. Oluline igaühe jaoks on ikkagi leida õige viis, kas ja kuidas karvu piirata või häbe päris karvadest puhtaks saada.

Meie kliendid on sugaringis käimise põhjustena välja toonud just hügieeni seisukoha, puhta tunde pärast depilatsiooni ja muidugi napp, seksikas pesu näeb siledal nahal kaunis välja. Lisaks, sugaringi puhas tulemus püsib 2-3 nädalat ja näiteks reisil olles võimaldab see muretult bikiine kanda ja jääb ära raseerimisjärgne ärritus, mida võib veelgi võimendada soolane merevesi.

Bikiinipiirkonna depilatsiooni erinevad võimalused:

 1. Bikiiniääre sugaringis eemaldatakse karvad, mis kasvavad veidi reiele ja jäävad püksikute äärest nähtavale.
 2. Sügava bikiini puhul depileeritakse juba veidike laiemalt, aga häbememokkadelt karvu ei eemaldata ja soovi korral tehakse ka tuharate vahelt puhtaks.
 3. Brasiilia bikiini sugaringis eemaldatakse kas kõik karvad kogu bikiinipiirkonnast, või soovitakse jätta nn “landing strip” ehk maandumisrada või kolmnurk ja puhtaks tehakse ka tuharate vahelt.

Kuidas valmistuda protseduuriks kodus? 

 1. Enne sugaringi tulekut soovitame eelmisel päeval nahka koorida, et saavutada parim tulemus depilatsiooni päeval.
 2. Päris esmakordselt sugaringi tulles kasvatage karvu, 3-5mm on paras pikkus.
 3. Puhake ennast välja, sest väsinuna või stressis olles on valutundlikkus suurem. Kui see ei õnnestu, siis pool tundi enne sugaringi tulekut võib võtta valuvaigistava tableti ja süüa šokolaadi.

Milline on protseduurijärgne hooldus kodus? 

 1. Peale sugaringi on oluline 24-48 h jooksul vältida tugevat higistamist (trenn ja saun), päevitamist/solaariumi (võivad tekkida pigmendilaigud)
 2. Ärge pane midagi oma nahale, mis võivad tekitada ärritust (parfüümid, lõhnastatud kreemid/vedelikud, deodorandid ja jumestustooted).
 3. Üldkasutatavatest basseinidest soovitame eemale hoida 3 ööpäeva, kloorine vesi võib ärritada nahka ja avatud pooridega naha kaudu võivad basseinivees leiduvad bakterid pääseda organismi ja tekitada infektsiooni.
 4. Sugaringi järgselt reisile minnes kasutage kindlasti päikesekaitset!

Sugaring on vastunäidustatud nahakahjustuste, päikesepõletuse ja värske armkoe puhul.

Brasiilia bikiini sugaring step-by-step:

 1. Enne protseduuri algust selgitame välja kliendi eelnevad depilatsiooni kogemused ja soovid eelolevale protseduurile.
 2. Palume kliendil võtta ära püksid ja heita voodile pikali, jalad palume kõverdada nii, et bikiiniala oleks kenasti avatud.
 3. Puhastame ja puuderdame naha.
 4. Tehnik paneb kätte kindad ja võtab sobiva koguse suhkrupastat millega hakkab väikeste osade kaupa eemaldama karvu.
 5. Depilatsiooni tehes vestleme kliendiga, jälgime kliendi enesetunnet ja pakume vajadusel pausi (kui protseduur on kliendi jaoks väga valulik näit. esmakordselt sugaringis ja on eelnevalt vaid raseerinud ning karv on tihe ja tugev).
 6. Kui eestpoolt on kõik karvad eemaldatud, siis palume kliendil keerata ennast kas külili või kõhuli, oleneb kuidas klient ennast mugavalt tunneb ja eemaldame karvad ka tuharate vahelt.
 7. Puhastame naha, paneme rahustavat Aloe vera geeli ja palume kliendil riietuda.
 8. Anname kaasa nõuanded kuidas peale sugaringi kodus nahka hooldada ja millal uuesti meid külastada.

Mehed ja sugaring

Meie arvamuse järgi ei anna karvane olemine mehelikkust juurde, kui mees tunneb ennast mehelikuna, siis ta seda ongi. Üldjuhul hoolitsetud mehed on enesekindlad ja julgevad lisaks juuksurisalongile külastada ka meie depilatsioonistuudiot:). Järjest rohkem mehi valivad käia regulaarselt sugaringis, kuna see meetod on kõige õrnem nahale ega ärrita nahka.  Ja nii üllatav kui see ka pole, aga kõige populaarsem on meeste brasiilia, järgnevad selg ja kaenlaalused.

Alljärgnevalt mõned soovitused, kuidas hoida enda intiimpiirkonna nahk terve:

1. Käige regulaarselt sugaringis.
2. Koorige nahka ka bikiinipiirkonnas kord nädalas.
3. Niisutage nahka pärast intiimpiirkonna pesu aloe vera geeliga.
4. Pakkuge intiimpiirkonnale rahustavat maski (nt Alexandria Professional´i MudPuddle).
5. Kandke intiimpesugeel nahale puhta käe, mitte pesukäsnaga.
6. Vältige intiimpiirkonnas lõhnastatud tooteid.
7. Sissekasvanud karvad laske eemaldada depilatsioonitehnikul.

Meie hubane stuudio ja toredad iluteenindajad võtavad rõõmuga vastu uusi kliente!

Kui Te juba kaalute depilatsiooni võimalikkust, siis soovitame kindlasti valida sugaringi. Miks? Sugaring on tõestatult parim depilatsiooni meetod, sest on valutum, kui vahatamine, ei ärrita nahka ja sobib ideaalselt õrnade piirkondade depilatsiooniks. Suhkrupasta, millega sugaringi teostatakse, on 100% naturaalne ja koosneb ainult suhkrust, veest ja sidrunimahlast.